POLİS BOTU VE POLİS AYAKKABISI

Polis botu ya da ayakkabısına ulaşmak isteyen insanların dikkat etmesi gereken en önemli faktör, üretim yapan firmanın kaliteli malzemeler kullanmasıdır. Birçok firma polis botu ve ayakkabıları üretse de çok az sayıda firma yüksek kalite standartlarına sahip şekilde bu üretimi yapmaktadır. Kaliteli ve insan sağlığına zarar vermeyen şekilde polis ürünleri üretimi denilince akla ilk gelen firmalardan biri olan Raff Military Textile, yarım asra yakın bir süredir bu alanda faaliyet göstermektedir. Her zaman insan sağlığına önem veren şekilde, kaliteli malzemeler kullanarak üretim yapmaya dikkat etmektedir. Şirketimiz sadece Türkiye’ye değil dünyanın birçok farklı ülkesine polis botu ve ayakkabıları satışı yapmaktadır.

Raff Military Textile tarafından üretilen polis ürünlerini satın alan ülkeler arasında birçok Ortadoğu ve Balkan ülkesi, Türki cumhuriyet ve bazı Afrika ülkeleri yer almaktadır. Polis giyiminde tamamlayıcı durumdaki en önemli parçalardan birisi polis botları olmaktadır. Botlar ve ayakkabılar, farklı iklim şartlarında görev yapan polislerin görevlerini daha rahat bir şekilde yerine getirmeleri için son derece önemlidir. Özellikle bazı polislerin askerler gibi zorlu arazi şartlarında görev yaptığı düşünülürse botların önemi daha iyi anlaşılacaktır. Botlar, soğuğa, kara ve yağmura karşı dayanıklı bir yapıya sahip olmaktadır. Raff Military Textile, insan sağlığına zarar vermeyen ve aynı zamanda kaliteli ve sağlam ürünlerin ortaya çıkmasını sağlayan malzemeler kullanarak bot üretmeye önem vermektedir.

Polis Botlarının Özellikleri;
Raff Military Textile tarafından üretilen botlar ve ayakkabılar, farklı iklim ve arazi koşulları gözetilerek üretilmektedir. Polis botları ve ayakkabılarında en önemli nokta tabii ki rahatlıktır. Uzun süre ayakta kalabilen botlar ve ayakkabılarda, ortopedik taban kullanılmaya dikkat edilmektedir. Böylelikle ayakkabı kullanıldıkça ağırlık hissi vermez ve hareket etmek daha kolay bir hal alır. Kış mevsiminin zor geçtiği yerlerde görev yapan polislerin giyeceği botlarda en çok dikkat edilmesi gereken özellik ise, su geçirmez malzemeden yapılmasıdır. Yağmurlu veya karlı havalarda görev yapılırken daha az problem oluşması sağlanmaktadır. Dış yüzeyin sağlam olması ve kolay parçalanmaması için inek derisi malzemeden üretim yapılmaktadır. Botların kaymaz tabana sahip olması da buzlu ya da diğer kaygan zeminlerde görev yapan polisler için çok önemlidir ve Raff Military Textile tarafından üretilen tüm polis botları ve ayakkabıları bu özelliklere sahiptir.