ASKER KIYAFETİ

Asker kıyafeti kategorisi içerisinde askeri birlik tarafından kullanılan çeşitli kıyafetlere ulaşabilirsiniz. Birliklere bağlı olarak farklı özelliklerde ve renklerde üretimi yapılan ürünler bulunmaktadır. Her bir ürünün yönetmelikler tarafından belirlenen belli başlı üretim şartları vardır, bu nedenle üretilen bütün asker kıyafetlerinde yönetmelikler esas alınmaktadır.

Bahsettiğimiz bu yönetmelikler ise asker kıyafetinde kullanılacak kumaşın ağırlığı ve cinsine kadar belirlemektedir. Şartlara göre askeri kıyafette kullanılan kumaşların ağırlığı; 220-300 gr/m2 olmalıdır, yine buna bağlı olarak kumaşın cinsi ise pamuk veya polyester karışımı olmalıdır. Kullanılacak her malzemede insan sağlığına uygunluk test edilmelidir. Kumaşlara gösterilecek herhangi bir alerjik reaksiyona karşın, anti bakteriyel malzemelerin kullanılması da gerekmektedir.

Asker kıyafeti temin etmek isteyen tüm kurumlar, burada bahsedilen teknik şartnamelere uygun olmayan ürünlere, ne yazık ki çoğu zaman maruz kalmaktadır. Bunun sebebi ise günümüzde birçok firmanın gider maliyetini azaltmak ve fiyatları uygun tutmak amacıyla düşük kalite malzemeler kullanarak üretim yapmasıdır. Bu nedenle ürünler, teknik şartnamelerdeki haslıkları yeterli oranda karşılayamamaktadır ve ortaya dayanıksız yapıda olan ürünler çıkmaktadır.

Askeri personeller, sürekli olarak üniforma içerisinde görev yaptıklarından dolayı temin edilecek her asker kıyafetinin sağlıklı ve dayanıklı yapıda olması gerekir. Herhangi bir teknik şartnameye uyulmadığı takdirde görev esnasında büyük zorluklarla karşılaşılabilir. Örneğin: yıkamalara karşı hassas olan ve kolay çekme yapan bir kumaş kullanımı, askerin gün boyu kullandığı kıyafetin içinde rahat olmamasını sağlayacaktır veya anti bakteriyel özelliği olmayan bir kumaş kullanılmışsa bu durum zamanla vücutta tahrişe bile yol açabilecektir.

Raff Military Textile, asker kıyafeti üretiminde 50 yıldır süren bir tecrübeye sahiptir. Askeri kıyafet ihtiyaçları olan başta Balkan ülkeleri, Afrika ülkeleri, Orta doğu ülkeleri ve bazı Türki Cumhuriyetlere sıklıkla ihracat yapmaktadır. Her ülkenin kendine has şartnamelerine ve özelliklerine titizlikle dikkat etmektedir. Her zaman birinci önceliği ise müşterilerinin memnuniyeti ve askeri personellerin sağlığı olmaktadır. Bu nedenle ürettiği tüm ürünlerde eksiksiz olarak şartnamelere uymakta ve kaliteli üretim yapmaktadır. Askeri kıyafet kapsamında ihtiyacınız olan tüm ürünleri bu kategorimiz üzerinden inceleyebilirsiniz.