BLOG

    Tüm dünyada askeri üniformalara ve diğer mesleki üniformalara ihtiyaç duyan birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Raff Military Textile, askeri tekstil başta olmak üzere, mesleki tekstil alanında dünyada en çok öne çıkan firmalar arasında yer alır. Firmamız, ürünlerinin kalitesi nedeniyle Türkiye ile sınırlı kalmayıp dünya pazarına da açılmıştır. Raff Military Textile tarafından üretilen ürünler, dünyanın birçok bölgesine ihraç edilmektedir. Ortadoğu ülkeleri, Türki cumhuriyetler ve çeşitli Afrika ülkeleri Raff Military Textile tarafından üretilen ürünleri ithal eden ülkeler arasında yer almaktadır.

Raff Military Textile, askeri ürünlere özel olarak yoğunlaşması ile öne çıkan bir fimadır. Firmamız, askerlere yönelik birçok ürünün üretimini yapmaktadır. Bunlar arasında, askeri kamuflajlar, tören kıyafetler, askeri kazaklar, askeri botlar ve ayakkabılar sayılabilir. Ayrıca, polislere yönelik ürünlerin üretimi de yapılmaktadır. Polislerin kullanımına yönelik botlar, montlar, gömlekler, yelekler ve tören elbiselerinin yanı sıra, kelepçe, palaska vb. aksesuarlar da imal edilmektedir.

Günümüzde, üniforma gerektiren meslek grupları sadece polisler ve askerlerden ibaret değildir. Birçok farklı meslek grubu, üniforma giyerek görevini icra etmektedir. İlk akla gelen meslek grupları itfaiyeciler ve sağlık grubu çalışanlarıdır. Bu meslek gruplarına yönelik hem üniforma hem aksesuar üretimi yapılmaktadır. Bu meslek gruplarının dışında birçok farklı iş kıyafeti de üretilmektedir.

Üniformaların üretiminde profesyonel bir yaklaşım belirlenmesi şarttır. Çünkü üniformalar, diğer kıyafetlerin aksine özel şartlarda giyilen kıyafetlerdir ve yapılan görevi kolaylaştırması, iş güvenliğini artırması beklenir. Bu yüzden, üniforma temini konusunda tercih edilecek firma, mutlaka bu alana özel olarak yoğunlaşmış ve kaliteli materyaller kullanarak imalat yapan bir firma olmalıdır. Örnek vermek gerekirse, kaygan zeminde görev yapan meslek gruplarına yönelik üretilen terlik ve ayakkabıların, günlük hayatta herkes tarafından giyilen terliklerden farklı olması gereklidir. Bu ürünlerin kesinlikle kayma yapmaması gereklidir. Bu durum dikkate alınmadan üretim yapılırsa, iş kazası ihtimali ciddi şekilde artacaktır. Ya da, askeri eldivenlerin, günlük hayatta giyilen eldivenlerden mutlaka daha dayanıklı olması gerekmektedir. Overlok kullanılmadan, kötü kumaşlar ile üretilen eldivenler elleri üşütecek ve kısa zamanda patlayacaktır.

Örnekler her meslek grubunun üniforması için çoğaltılabilir. Bu sebeple, her türlü mesleki kıyafet grubunun temininde, Raff Military Textile gibi profesyonel firmalarla iletişime geçilmelidir. Blog sayfalarımızda ürünlerimiz ve üretim özellikleri hakkında ayrıntılı bilgiler bulacaksınız. Merak ettiğiniz her konu hakkında makalelere soldaki menüdeki başlıklara tıklayarak ulaşabilirsiniz.