Üniforma ve Botlar İçin Üretim Koşulları

Askeri ürünlere ihtiyaç duyan kişilerin veya kurumların bu ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri birçok farklı firma bulunmaktadır. Tekstil alanında faaliyet gösteren birçok firma askeri tekstil ürünlerini de imal etmeye başladığından başvurulabilecek alternatif sayısında artış olmuştur. Fakat, kaliteli ürünler temin edilmek isteniyorsa mutlaka profesyonel ve bu alana odaklanmış firmalar tercih edilmelidir. Raff Military Textile, bu tanıma tamamen uygun bir firmadır.

50 yılı aşkın süredir bu alanda faaliyet gösteren bir firma olan Raff Military Textile, sadece Türkiye’ye değil dünyanın birçok farklı ülkesine ürün temin etmektedir. Raff Military Textile tarafından üretilen askeri ürünleri kullanan ülkeler arasında, Türki cumhuriyetler, Orta Doğu ve Balkan ülkeleri ile bir kısım Afrika ülkesi yer almaktadır. Kısacası, firma dünya çapında kendini kanıtlamıştır.

Ürünlerin Üretim Koşulları

Firma çok sayıda askeri ürünün imalatını yapmaktadır. Bu ürünler arasında, kamuflajlar, askeri takım elbiseler, askeri botlar ve ayakkabılar, palaskalar, sırt çantaları vb. parçalar yer almaktadır. İmal edilen tüm ürünlerde, insan sağlığına zarar vermeyen malzemelerin kullanılmasına ve ürünlerin dayanıklı olmasına dikkat edilmektedir. Botların su geçirmez ve kaymaz bir yapıda olmasına ve ayağı yormamasına dikkat edilir. Böylece hem askerin buzda ya da başka bir kaygan zeminde kayıp kendisini sakatlama riskinin önüne geçilir hem de asker daha kolay şekilde görevini yapabilir. Yazlık ayakkabıların da terleme yapmamasına dikkat edilir ve buna uygun materyaller seçilerek üretim yapılır.

Botlar üretilirken iklim koşullarını dikkate almak çok önemlidir. Bazı askerler dayanılması gerçekten zor kış şartlarının görüldüğü bölgelerde görev yapmaktadır. Bu askerlerin giyeceği botların günlük bir bota göre çok daha dayanıklı olması ve soğuğu hiçbir şekilde geçirmemesi gerekir. Aynı zamanda, uzun süre giyileceği için ortopedik orta tabana da sahip olmalıdır. Raff Military Textile, bu şartlara uygun olarak bot üretimi yapar. Üretilen botların su geçirmediği, kaymadığı ve rahat olduğu defalarca test edilir daha sonra satışa sunulur. Botlar hem erkek hem de kadınlar için üretilmektedir ve numaralar 37-47 arasıdır. Botların sağlam bir yapıda olması için genelde inek derisi malzeme kullanımı tercih edilir.

Askeri Aksesuarlar

Askeri giyimde aksesuarlar da önemli yer tutmaktadır. Aksesuarları yeterli ve kaliteli olmayan bir askerin görevini yapması ciddi şekilde zorlaşabilir. Askeri eldivenler, miğferler, sırt çantaları ve hücum yelekleri en önemli askeri aksesuarlar arasında gösterilebilir. Raff Military Textile, askeri kıyafetlerin yanı sıra aksesuar üretimi de yapmaktadır ve aksesuarların imalatında kullanılan malzemelerin de insan sağlığına zarar vermemesine ve dayanıklı olmasına dikkat edilmektedir. Kısacası, dünya çapında tanınan bir firma olan Raff Military Textile, tüm askeri kıyafetlerin ve aksesuarların üretimine profesyonel bir şekilde yaklaşmaktadır ve ürünlerin üretim koşullarında insan sağlığına zarar verecek hiçbir sürece ya da duruma izin verilmez.