Tekstil Ürünlerinin Üretim Özellikleri

Birçok farklı kurum veya kuruluş, askeri kıyafetlere ya da çeşitli askeri aksesuarlara ihtiyaç duymaktadır. Raff Military Textile, bu alanda 30 yılı aşkın tecrübesi ve profesyonel yaklaşımı sayesinde, en tercih edilesi firmalardan biri olarak öne çıkmaktadır. Bütün ürünlerinin imalatında, en üst kalite materyaller kullanan firma, insan sağlığına zarar vermeyen ürünler ortaya çıkartmaya dikkat etmektedir.

Askeri ürünlerin tekstili, günlük kıyafetlerin tekstilinden farklı yaklaşımlar gerektirmektedir. Çünkü askeri ürünler, çok soğuk ya da çok sıcak iklimlerde, birbirinden farklı arazi şartlarında kullanılmaktadır. Bu yüzden, kullanılacak malzemelerin de profesyonelce seçilmesi ve en dayanıklı, insan sağlığına zarar vermeyen ürünlerin elde edilmesi gerekmektedir. Raff Military Textile, bu gerekliliklerin tamamını en iyi şekilde yerine getirmektedir. Bu sebeple, tanınırlığı Türkiye’yi aşmış ve dünyaya yayılmıştır. Firma tarafından üretilen ürünler, dünyanın üç kıtasında bulunan ülkeler tarafından temin edilmektedir. Askeri ürünlerin temini konusunda tercihiniz, kesinlikle bu şekilde üretim yapan profesyonel firmalar olmalıdır.

Askeri Tekstil Ürünleri

Askeri tekstil ürünleri, çok geniş bir kümeyi kapsamaktadır. Farklı durumlarda kullanılmaya yönelik farklı asker kıyafetleri mevcuttur. Askeri kamuflajlar başka durumlarda, tören kıyafetleri başka durumlarda, askeri t-shirtler, hücum yelekleri farklı durumlarda giyilir. Bunların hepsinin üretimi, giyilecekleri koşullar dikkate alınarak yapılmalı kaliteli malzemelerden yararlanılmalıdır. Askeri ürünlerin kullanım koşulları düşünüldüğünde, neden hepsinin farklı malzemeler kullanılarak üretilmesi gerektiği daha iyi şekilde anlaşılacaktır. Örneğin, kışın çok çetin geçtiği coğrafi bölgelerde görev yapacak bir askerin en çok ihtiyaç duyduğu malzemelerin başında eldiven gelmektedir. Eldiven sayesinde, soğuktan ellerin çatlaması vb. durumlar görülmeyecektir. Bu yüzden çift katlı kumaş kullanılmalı ve dikişler sağlam olması için overlokla atılmalıdır.

Fakat bazı askerler de tam tersi şekilde yazın yorucu geçtiği, çok fazla güneş alan bölgelerde görev yapmaktadır. Bu askerlerin giyecekleri t-shirtlerin ve hafif kumaşlardan üretilmeli ama aynı zamanda kaliteli olmalı ve güneş ışığından rengi solmamalıdır. Farklı malzemelerin kullanımını gerektiren bu ürünlerden her birinin gerektiği gibi üretilmesi için, bu alanda uzmanlık gerekmektedir. Raff Military Textile, otuz yıllık tecrübesiyle, her türlü askeri ürünü gerektiği gibi üretmektedir. Her zaman birinci sınıf malzemeler kullanılır ve insan sağlığına zarar vermeyen malzemeler seçmeye dikkat edilir.

Botlar

Askeri giyimin olmazsa olmaz parçalarından biri askeri botlardır. Özellikle çok soğuk bölgelerde görev yapan askerler için, sağlam botlara sahip olmak çok önemlidir. Raff Military Textile tarafından üretilen botlarda, inek derisi kullanılır ve böylece bot kolay şekilde yıpranmaz, dayanıklı bir yapısı olur. Ayrıca, ortopedik orta taban kullanımı sayesinde, bot yürüdükçe ayakta ağırlık yapmaz, ayaklara acı vermez. Kaymaz taban sayesinde buzlu zeminlerde yürümek daha risksiz hale gelir. Su geçirmez yapı sayesinde kar veya yağmur durumlarında daha rahat şekilde hareket edilir.